Stylové ubytování v Orlických horách s CELOROČNÍM BAZÉNEM…
Odpočiňte si, zrelaxujte a naberte síly na Chalupě Kačenka..

Zuzana Ondráčková
773 295 036

Stylové ubytování v Orlických horách s CELOROČNÍM BAZÉNEM…
Odpočiňte si, zrelaxujte a naberte síly na Chalupě Kačenka..

Zuzana Ondráčková
773 295 036

Chalupa Kačenka logo

Chalupa Kačenka

Stylové ubytování v Orlických horách s CELOROČNÍM BAZÉNEM…

Kam můžete vyrazit?

Milovníci aktivní dovolené si v Orlických horách přijdou na své jak v zimní, tak v letní sezóně.

Chalupa se nachází 2 km od Deštného v Orlických horách, vyhledávaným lyžařským střediskem Orlických hor. Lyžaři mohou na jeden skipas využít 6 sjezdových tratí s různou obtížností. Ve dvou vzájemně propojených areálech je celkem 7 lyžařských vleků a sedačková lanová dráha. Větší areál Marta I. je vhodný pro zkušené lyžaře a snowboardisty, menší areál Marta II. je vhodný pro rodiny s dětmi, s možností využití lyžařské školy.

Velmi populární je také večerní lyžování na sedačkové lanovce, která je v sezóně v provozu každý den od 18:00 do 21:00hod. Osvětlená červená a modrá sjezdovka o celkové délce 2100m tvoří jedno z nejaktraktivnějších večerních lyžování v české republice.

Lyžařský areál se stará i o místní běžecké tratě, které navazují na síť 150km upravovaných tras v rámci Orlických hor. Přímo v Deštném jsou k dispozici běžecké okruhy o délkách 2,3,4 a 5km, z kterých se lze napojit na hlavní hřebenové trasy. Nejoblíbenější trasou vedoucí přes nejvyšší horu Orlických hor je 22km dlohá trasa : Deštné- Bunkrovka- Masarykova chata (Šerlich)- Velká Deštná – Lusino údolí – Studený vrch- Deštné.

V letní sezoně je v Deštném pro milovníky adrenalinu k dispozici lanový park, který nabízí široké sportovní vyžití jak pro dospělé, tak pro děti. Pro dospělé jsou zde 3 okruhy s různými stupni obtížnosti, okruh pro děti má 14 překážek. Dále si zde můžete vyzkoušet 2 okruhy na čtyřkolkách pod vedením průvodce, kolečkové terénní brusle Nordic, terénní tříkolky a adrenalinový sjezd na speciálně upravených koloběžkách z hřebenů Orlických hor po cyklostezkách.U horské chaty Start je k dispozici 7m vysoká lezecká stěna. Milovníci koní mohou využít nabídky turistické jízdárny k projížďkám v přírodě nebo k výuce na jízdárně.

Deštné a okolí je ideální krajina pro cykloturisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Své trasy si zde najdou rodiny s dětmi, tak vyznavači náročných terénů. Hned několik tras začíná přímo v Deštném. Další možností je dopravit se do Šerlišského sedla k Masarykové chatě, kde je výborný nástup na všechny směry. V letních měsících lze využít cyklobusy, další možností je objednat si minibus. Po celém hřebeni Orlických hor vede asfaltová cesta pro cyklisty i pěší značená jako Jiráskova cesta. Tato trasa je velmi oblíbená pro své krásné výhledy na Krkonoše, Kralický Sněžník, Jeseníky či vodní nádrž Rozkoš. Další typy na cyklovýlety :

  • Velká Deštná a srub Horské služby
  • pevnost Hanička, největší podzemní opevnění z II.sv.války
  • kostel Neratov, krásný kostel s prosklenou střechou
  • Orlické Záhoří
  • Zeleniec, největší polské horské středisko v Orlických horách

Orlické hory přejí i vyznavačům pěší turistiky. Je zde řada naučných stezek, které jsou i zábavně naučné, např. S Kačenkou po stopách sklářů, která provede turisty historií tavení skla. V okolí je řada zajímavých památek. Nejnavštěvovanějším místem Orlických hor je např. Masarykova chata, středověký skanzen Villa Nova se skutečnými replikami středověkých staveb nebo řada pohraničních opevnění z II.světové války jako jsou Hanička nebo Dobrošov.

Při putování za dalšími krásami oblasti Orlických hor a Podorlicka poskytuje v horkých letních dnech místo pro relaxaci velké množství rybníků, řek a koupališť. Nejkrásnější orlickou přehradu najdete uprostřed lesů v údolí Divoké Orlice. Je jí Pastvinská přehrada, která nabízí kromě opalování i vodní sporty jako je potápění, vodní lyže nebo projížďky na lodičkách. Skutečnou perlou vodního ráje je přírodní wellness Zemská brána, která poskytuje v horkém létě skvěle osvěžující koupel v přírodních tůních a vodních kaskádách. V případě nepříznivého počasí můžete navštívit také řadu krytých bazénů – v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce, Ústí nad Orlicí, Hradci Králové nebo přímo v Deštném v penzionu Orličan.